Search form

Марко 8:31

31Па почна да ги учи, дека Синот Човечки треба многу да пострада,

Крај на саботата

да биде отфрлен од старешините, првосвештениците и книжниците, и да биде убиен, и на третиот ден да воскресне.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index