Search form

Марко 8:34

34И кога го повика народот и учениците Свои, им рече:

(Зачало 37)

Кој сака да врви по Мене, нека се одрече од себе, и нека го земе својот крст и нека врви по Мене.

Крај на средата

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index