Search form

Матеј 1:5

5Салмон го роди Вооза од Раав; Вооз го роди Овида со Рут, а Овид го роди Јесеја;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index