Search form

Матеј 13:24

(Зачало 52)

24И друга парабола им кажа, велејќи: – Царството небесно прилега на човек, што посеал добро семе на својата нива;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index