Search form

Матеј 13:36

36Тогаш Исус го остави народот и влезе во една куќа.

Крај на средата.

Читај на св. ангели.

(Зачало 54)

И пристапија до Него учениците Негови и рекоа: – Протолкувај ни ја параболата за каколот на нивата.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index