Search form

Матеј 13:54

54А штом дојде во татковината Своја, го поучуваше народот во синагогите нивни,

Крај на петокот и на светителот

така што сите се чудеа и велеа: – Од каде при Него ваква премудрост и сили?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index