Search form

Матеј 16:24

(Зачало 69)

24Тогаш Исус им рече на учениците Свои: – Ако некој сака да врви по Мене, нека се одрече од себе, да го земе својот крст и да оди по Мене;

Крај на средата

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index