Search form

Матеј 20:1

ГЛАВА 20

(Зачало 80)

1Зашто царството небесно прилега на домаќин, кој излезе рано наутро да најми работници за своето лозје,

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index