Search form

Матеј 20:21

21А Он ѝ рече: – Што бараш? Таа Му одговори: – Заповедај овие мои два сина да седнат при Тебе, едниот оддесно, а другиот одлево, во Твоето царство.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index