Search form

Матеј 20:23

23И им рече: – Чашата Моја ќе ја пиете, и со крштението, со кое се крштевам Јас, ќе се крстите; ама да се седи од Мојата десна и лева страна, тоа не зависи од Мене; таму ќе седнат оние за кои е подготвено од Мојот Отец.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index