Search form

Матеј 20:6

6А околу единаесеттиот час одново излезе и најде други, како стојат без работа, и им рече: – Зошто стоите тука цел ден без работа?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index