Search form

Матеј 20:8

8А кога се стемни, господарот на лозјето му рече на својот настојник: – Повикај ги работниците и плати им, почнувајќи од последните, па до првите.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index