Search form

Матеј 21:43

(Зачало 88)

43Затоа ви велам, дека царството Божјо ќе се земе од вас и ќе му се даде на народ што ги принесува неговите плодови.

Крај на Велики Понеделник, на утрената.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index