Search form

Матеј 24:1

ГЛАВА 24

(Зачало 97)

1И откако излезе Исус од храмот и си одеше, се приближија до Него учениците, за да Му ги покажат зградите на храмот.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index