Search form

Матеј 24:14

14И ќе биде проповедано ова Евангелие на царството по целиот свет, за сведоштво на сите народи; и тогаш ќе дојде крајот.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index