Search form

Матеј 24:15

15Па така, штом ќе ја види те „мерзоста на запустението“ да стои на свето место, за која е зборувано преку пророкот Даниил – кој чита, нека разбере, –

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index