Search form

Матеј 24:3

(Зачало 98)

3И кога седеше во Маслиновата Гора, дојдоа при Него учениците Негови насамо и рекоа: – Кажи ни, кога ќе биде тоа, и каков ќе биде знакот за Твоето доаѓање и за крајот на светот?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index