Search form

Матеј 24:35

35Небото и земјата ќе преминат, ама зборовите Мои нема да преминат.

Крај на Велики Понеделник, на литургијата

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index