Search form

Матеј 25:14

(Зачало 105)

14Зашто, Он ќе постапи како човек, кој, тргнувајќи на пат, ги повика слугите свои и им го предаде својот имот;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index