Search form

Матеј 25:15

15и на едниот му даде пет таланти, на вториот два, на третиот еден; секому според силата негова; и веднаш замина.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index