Search form

Матеј 25:22

22Дојде, исто така, и оној што беше примил два таланта и рече: – Господаре, ти ми предаде два таланта; ете, со нив спечалив други два.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index