Search form

Матеј 25:26

26А господарот му одговори и рече: – Лукав и мрзлив слуго! Ти знаеш дека жнеам, каде што не сум сеел и собирам каде што не сум веел;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index