Search form

Матеј 25:30

30а лошиот слуга фрлете го во крајна темнина; таму ќе биде плач и крцкање со заби. Откако го рече тоа, извика: – Кој има уши да слуша, нека чуе!

Крај на неделата

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index