Search form

Матеј 25:34

34Тогаш Царот ќе им каже на оние што Му се од десната страна: – Дојдете, благословени од Мојот Отец; наследете го царството, подготвено за вас од почетокот на светот;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index