Search form

Матеј 25:44

44Тогаш и тие ќе Му одговорат и речат: – Господи, кога Те видовме гладен, или жеден, или странец, или необлечен, или болен; или в затвор и не Те послуживме?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index