Search form

Матеј 26:20

20А штом се стемни, Он седна на трпезата со дванаесетте.

Премини за Вел. Четврток, на зачало 44-то од Јована. И повторно читај одовде.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index