Search form

Матеј 27:2

2и откако Го врзаа, Го одведоа и предадоа на управникот Понтиј Пилат.

Крај на Вел. Четврток, на литургијата.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index