Search form

Матеј 27:32

32На излегување сретнаа еден киринеец, по име Симон; него го натераа да Му го носи крстот.

Крај на петтото евангелие за страданијата Христови, за поклонението на

Чесниот Крст, и за ризата Господова.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index