Search form

Матеј 27:66

66Тие отидоа и со стража го обезбедија гробот, и каменот го запечатија.

Крај на 12-то евангелие за св. страданија Христови и на Велика Сабота, на утрената

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index