Search form

Матеј 28:9

9Кога одеа да им јават на Неговите ученици, ете, Исус ги сретна и рече: – Радувајте се!

Крај на предутреното евангелие на Велигден

А тие се приближија, се фатија за нозете Негови и Му се поклонија;

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index