Search form

Матеј 6:1

ГЛАВА 6

(Зачало 16)

1Гледајте да не ја покажувате вашата праведност пред луѓето, за да ве видат; инаку, нема да имате награда од вашиот Отец Кој е на небесата.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index