Search form

Матеј 6:2

2И така, кога правиш милостина, не разгласувај, како што прават лицемерите по синагогите и улиците, за да ги фалат луѓето. Навистина ви велам, тие ја добиваат својата награда.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index