Search form

Матеј 6:24

24Никој не може да им слугува на двајца господари: или едниот ќе го засака, а другиот ќе го намрази; или кон едниот ќе се приврзе, а другиот ќе го презре. Не можете да служите на Бога и на Мамона.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index