Search form

Матеј 6:26

26Погледајте ги птиците небески; дека ни сејат, ни жнеат, ниту во амбар собираат; и вашиот Отец небесен ги храни. Зар не сте вие многу поскапи од нив?

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index