Search form

Матеј 7:15

(Зачало 22)

15Пазете се од лажните пророци, кои доаѓаат во овча кожа, а однатре се волци грабливи.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index