Search form

Матеј 9:18

(Зачало 32)

18Додека Он им говореше за тоа, ете, некој началник се приближи до Него, му се клањаше и велеше: – Ќерка ми умре сега; но дојди, положи ја раката Своја над неа и таа ќе оживее.

Свето Евангелие 2008

© Македонска Православна Црква, Библиско Здружение на Р. Македонија 2008

More Info | Version Index